معرفی وبلاگ
سلام به همه دوستانی که به وبلاگم میاین.خوش آمدید میخواستم نظرتون رو در مورد قالب و رنگ وبلاگم بدونم؟چه پیشنهادی برای بهتر شدندش دارید.ممنون در ضمن مطالب وبلاگ قصد توهین به شخص یا گروه خاصی را ندارد و فقط برای مطالعه,استفاده و سرگرمی می باشد.در ضمن در پست هایی که اس ام اس گذاشتم اگه پیام جدید دارین تو قسمت نظرات بزارین تا با نام خودتون گذاشته بشه ایمیل:ISFAHAN683@YAHOO.COM
دسته
دیگر وبلاگهی من
طراح قالب
Tebyan
ریگی کیست؟

عبدالمالک ریگی احتمالا متولد سال 1358 است. "ریگی " یکی از قبایل بلوچستان شمالی است، مانند قبایلی چون براهوئی، مری، ناروئی، شهنوازی، کهرازهی، گمشادزهی، بارکزهی. او یکی از اعضای طایفه ریگی است.
عبدالمالک تحصیلات کلاسیک ندارد و تنها چند سال در یکی از حوزه های علمیه اهل سنت مشغول به تحصیل بوده که البته از آنجا نیز اخراج شده است. ریگی خودش را "خادم جندالله " میخواند. او دارای سابقه شرارت و یک مورد چاقو کشی بخاطر مسائل قبیله ای در داخل شهر زاهدان است و به همین خاطر مدتی هم زندانی شد اما بعد از آزادی خود را زندانی سیاسی معرفی نمود.
بنا به گفته خودش از سن نوزده سالگی اسلحه به دست گرفته و به عملیات تروریستی پرداخته است. گفته می شود ریگی پیش از آغاز فعالیت های تروریستی برای جلب حمایت علمای اهل سنت منطقه -که به مولوی ها مشهور هستند - نزد آن ها رفت اما آن ها برای حرفهایش اهمیتی قائل نشدند.
گزینه بعدی ریگی قاچاقچیان عمده مواد مخدر بودند. آن ها به دلیل اینکه علاقه داشتند جبهه تازه ای در برابر نیروهای انتظامی و امنیتی استان به وجود آید از ریگی استقبال کردند و با در اختیار گذاشتن اسلحه و پول به حمایت از او برخواستند.
به این ترتیب ریگی گروه خود را پایه گذاری کرد. گروهی که پس از نخستین حمله تروریستی نام "جندالله " را بر خود گذاشت. این گروه هدف اصلی خود را "دفاع ازحقوق ملی و مذهبی قوم بلوچ و اهل سنت در استان سیستان و بلوچستان اعلام کرده " اما بسیاری از مردم غیر نظامی منطقه نیز قربانی عملیات تروریستی او و گروهش شده اند.
جندالله پس از مدتی نام "جنبش مقاومت ملی ایران! " را بر خود گذاشت. این تغییر نام نمایانگر تغییر حامیان و خط دهندگان اصلی به گروه ریگی بود. پس از این تغییر نام بود که صدا و عکس ریگی به بسامد برخی شبکه های تلویزیونی سلطنت طلب تبدیل شد . جالب اینکه یکی از مجریان این شبکه ها در مصاحبه های مکرر خود با ریگی او را "دکتر ریگی " نامید!
یکی از مجاری تبلیغاتی ریگی رادیو صدای بلوچ است که از استکهلم سوئد پخش می شود. گروه ریگی علاوه بر آن بارها از شبکه العربیه که مالک اصلی آن حاکمان عربستان سعودی هستند به عنوان بلندگوی تبلیغاتی خود استفاده کرده است. این شبکه در اقدامی بحث بر انگیز تصاویر کشته شدن مرزبانان به گروگان گرفته شده ایرانی را پخش کرد. العربیه پیش از آن اقدام مشابهی را نیز در مورد گروگان های غربی اسیر القاعده انجام داده بود.
گروه "جندالله " در سال 1384 شمسی 9 مرزبان ایرانی رابه گروگان گرفت و در قبال آزادی آنها خواهان آزادی برخی از اعضای گروه خود شد که در دادگاه های انقلاب به عنوان مفسد فی‌الارض به اعدام محکوم شده بودند.
جندالله همچنین در حمله ای که بعدها به کشتار تاسوکی معروف شد 21 تن از مردم غیر نظامی را به قتل رساند.
دربهمن ماه سال 1385 شمسی شهر زاهدان شاهد انفجار بمب هایی بود که هدف آنها اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در استان سیستان و بلوچستان بودند. در این بمب گذاریها یازده تن از پاسداران انقلاب اسلامی به شهادت رسیدند.
ریگی همچنین باصدای آمریکا مصاحبه داشته‌است. این مصاحبه از سوی مقامات جمهوری اسلامی ایران به دلیل حمایت علنی از تروریسم و نقض قرارداد الجزیره به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.
اردیبهشت 1385 شانزده سرباز و پرسنل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در حمله اعضای جندالله به یک پاسگاه درسراوان به گروگان گرفته شدند. این گروه خواستار آزادی برادر عبدالمالک ریگی شد و دو تن از گروگانها را به شهادت رساند.

زیستگاه و محل فعالیت گروه جندالله
در حال حاضر گروه ریگی و جندالله در مناطق بدون کنترل افغانستان، پاکستان و بلوچستان ایران رفت و آمد می کنند. وی می گوید: "من انکار نمی کنم. بسیاری از افراد ما در خاک پاکستان هستند. خانواده ها و کسانی که مجبور به فرار شده اند. با زن و بچه ها. ولی افرادی که کار عملیاتی می کنند در خاک ایران هستند. " ریگی گفته است که حتی یک بار هم در نزدیکی تهران اشتباها بازداشت شده، اما چون شناسایی نشده، رهایش کرده اند. بنا به گفته یکی از گروگانهایی که اسیر جندالله بود، نیروهای جندالله افرادی متعصب هستند و شعائر دینی را بسیار دقیق بجا می آورند. گفته می شود ریگی هرگز یک شب بیشتر در مکانی اقامت نمی کند و حتی با دستکش با دیگران دست می دهد.
"جندالله " همواره مدعی شده که اقداماتش با دستور رهبران بنیادگرای مذهبی صورت می گیرد. نوع فعالیت این گروه نشان از امکانات پشتیبانی گسترده ای می دهد که تاکنون در میان خوانین بلوچ دیده نشده است. آنان از شبکه اینترنت و همچنین از رسانه های گروهی تلویزیونی و رادیویی عمدتأ وابسته به سلطنت طلبان، در انعکاس خبر عملیات و طرح دیدگاهایش استفاده می کند. در بسیاری از عملیات مسلحانه این گروه، شیوه های کار طرفداران القاعده و الزرقاوی در عراق، به شکل گسترده ای تقلید می شود.


ویژگی های ریگی

1) ریگی و گروهش هرگز از اینکه قاچاق یکی از مشاغل آنهاست انکار نکرده اند. "انکار نمی کنم در بین قوم ما قاچاقچی هم هست، اما باید ببینند چرا این مردم قاچاق می کنند. " وی در مورد طبیعی بودن قاچاق در منطقه می گوید: "الان وضعیت اقتصادی بسته است، مردم نمی توانند کار وبار کنند. 50 هزار 60 هزار نفر از مردم بلوچستان طریق ارتزاق شان فقط مرزهای پاکستان و افغانستان بوده که آنها را مسدود کرده اند. "

2) ریگی میل دارد به عنوان رهبر دانای گروهش شناخته شود، اما گروه وی که توسط افرادی مزدور اداره می شوند، در عملیات نظامی به توحش دست می زنند. به همین دلیل جندالله معمولا عملیاتی را با افتخار اعلام می کند و سپس شرکت خود را در آن نفی می کند. مثلا در ترور جاده کرمان ـ بم اول اعلام شد که این عملیات تروریستی کار این گروه بوده است و بعد از چند روز این گروه آن عملیات را محکوم کرد.

3) شیوه عمل گروه ریگی براساس گروگانگیری و معامله است، اما آنها در بسیاری موارد گروگانها را اصلا نمی شناسند. ریگی می گوید: "بعضی گروگان ها را شناسایی کرده بودیم. البته هدف فرماندار و استاندار بودند که فرار کردند. " وی در مورد شیوه گروگانگیری می گوید: "اگر حل نشد دست به اقدام دیگری می زنیم و افراد بزرگ تری را می گیریم. از آدم های اصلی شان می گیریم. آن وقت معامله می کنند. " آنها معمولا برای گرفتن گروگان تور می گذارند، تعداد زیادی را در مسیر حرکت جمعی (اتوبوس و مینی بوس) دستگیر می کنند و بعد گروگانها را تا زمان تعیین تکلیف به کوههای پاکستان یا بلوچستان می برند.

4) گروه ریگی قصد دارد با جنگ نظامی در منطقه ای پر از بحران فضای بازی برای خودش ایجاد کند تا هم از طریق فروش گروگان، هم قاچاق در منطقه، هم باج گیری از قاچاقچیان و هم از طریق کمک های مالی دولتهای خارجی قدرت و ثروت کسب کنند و در نهایت خود را به منطقه تحمیل کنند. برخی ناظران معتقدند در گذشته معمولا این سیستم باج دادن جواب می داد، اما با ورود خارجی ها به معادله دیگر جواب نخواهد داد.

5) بر اساس آنچه تا کنون به دست آمده است، محل آموزش نیروهای تروریست "جندالله " در پاکستان است. آموزش ها به زبان فارسی و انگلیسی صورت می گیرد و اکثر افراد مانند نیروهای الزرقاوی و بسیاری از جریانهای وابسته به القاعده برای عملیات پول می گیرند و باید مدارک انجام عملیات، مانند فیلم و عکس را تحویل بدهند تا پول شان را دریافت کنند، تقریبا این شیوه در کل سیستم جرم و جنایت منطقه وجود دارد. عملیات این گروه جز در حالت گروگانگیری کور، به صورت عملیات انفجاری انجام می گیرد، این گروه در شب 23 آذر 85 عملیاتی علیه استاندار طراحی کرد که ماشین بمب گذاری شده به دلیل نقص فنی قبل از وقت معین و رسیدن استاندار منفجر شد و تعدادی از افرادی که مقابل در استانداری تجمع کرده بودند کشته شدند.

عملیات مهم جندالله
عملیات مهم گروه شامل این موارد بوده است: وقایع 24 اسفند 1384 در جاده زابل به زاهدان در منطقه تاسوکی. واقعه 23 اردیبهشت 1385 درمحور بم به کرمان در منطقه ی دارزین که با بستن راه خودروهای عبوری 34 نفر را کشته و تعدادی را زخمی کرده یا به اسارت بردند. در روز 13بهمن 85 مقارن ساعت 19 و 45 دقیقه چند فرد مسلح چهار مأمور گشت نیروی انتظامی را که در خیابان بزرگمهر مشغول گشت زنی بودند به رگبار بستند و به شهادت رساندند. در این حمله دو افسر انتظامی به نام سرهنگ خواجه و سرهنگ شیبک و یک سرباز وظیفه شهید شدند. و انفجار اتوبوس حامل پاسداران در بامداد 25 بهمن ماه 85 در زاهدان که باعث شهادت 11 و زخمی شدن 18 پاسدار نیروی زمینی سپاه شد. و جدیدترین این عملیات تروریستی انفجار بمب صوتی در جلو ی مدرسه دختران معرفت در زاهدان در شامگاه جمعه 27بهمن ماه است. پس از شروع سال جاری کیهان خبر کشته شدن عبدالمالک ریگی را اعلام کرد، اما بلافاصله عبدالمالک با تلویزیون العربیه مصاحبه کرد و خبر کشته شدنش را تکذیب کرد.

حامیان ریگی چه کسی هستند؟
طالبان و بخشی از دولت پاکستان و سازمان اطلاعات ارتش پاکستان از وی حمایت می کنند. در یک اقدام اطلاعاتی به ماموران امنیتی جمهوری اسلامی خبر می رسد که برادر عبدالمالک توسط دولت پاکستان دستگیر شده است بلافاصله اکیپی برای صحت مطلب فوق به زندان نگهداری برادر عبدالمالک می روند و حتی بعد از اهراز هویت وی اقدام به نمونه گیری خون و اثر انگشت از وی می نمایند و بعد از آمدن به ایران مقامات جمهوری اسلامی رسما از دولت پاکستان در خواست استرداد برادر مالک را می نمایند که اما مقامات محلی پاکستان تلاش می کنند از تحویل برادر عبدالمالک جلوگیری کنند. آن ها با عوض کردن برادر عبدالمالک با شخص دیگری قصد داشتند تا گروه ایرانی را دور بزنند ولی از آنجایی که گروه قبلی از برادر عبدالمالک اثر انگشت و آزمایش خون گرفته بودن و عدم طبیق آنها با مشخصات شخص قلابی باعث شد تا مقامات پاکستانی برادر عبدالمالک را تحویل گروه ایرانی کنند و آنها با یک هواپیمای اختصاصی برادر عبدالمالک و تعدادی دیگر این گروه را به ایران بیاورند.

برچسب ها :
یک منبع آگاه در وزارت اطلاعات، در گفتگویی جزئیات بیشتری را از دستگیری عبدالمالک ریگی سرکرده گروهک تروریستی جندالله ارائه کرد.
به گفته این منبع آگاه عبدالمالک ریگی دقایق ابتدایی امروز قصد داشت تا با چهره‌ای مبدل و همچنین اسم و اسناد جعلی به همراه یکی از اعضای گروهک خود از کشور قرقیزستان عازم دبی شود.
این منبع آگاه در ادامه با اشاره به اشراف کامل وزارت اطلاعات بر تحرکات ریگی و تحت نظر داشتن وی می افزاید: در پی شناسایی و تعقیب طولانی مدت ریگی از سوی سربازان گمنام امام زمان که از مدت‌ها قبل تحرکات وی را تحت نظر داشتند و مترصد فرصتی برای دستگیری وی بودند، با ورود پرواز مذکور به خاک ایران این فرصت به دست آمد و نیروهای وزارت اطلاعات با هماهنگی با عوامل پروازی کشور و ارتش، پرواز را مجبور به فرود در یکی از نقاط جنوبی خاک کشور کردند که به دنبال آن سرکرده گروهک تروریستی جندالله به همراه همدست وی را بازداشت کردند.
به گفته این منبع آگاه، پس از دستگیری عبدالمالک ریگی در خاک کشور، این هواپیما پرواز خود به سمت مقصد را ادامه داده است.
برچسب ها :

عبدالمالک ریگی دستگیر شد

روابط عمومی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در روز سه شنبه اعلام کرد مأموران این وزارت خانه در یک عملیات مهم عبد المالک ریگی رهبر سازمان موسوم به "جندالله" را که از آن با عنوان "گروهک تروریستی شرق ایران" یاد شده است دستگیر کرده اند

وزیر اطلاعات از ارتباط ریگی با آمریکا، اروپا ، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه پرده برداشت

حجت الاسلام و المسلمین حیدر مصلحی گفت: دستگیری این شرور تروریست پیروزی بزرگی بود که ملت بزرگ ایران با اقدام ارزشمند سربازان گمنام امام زمان(عج) با موفقیت به آن دست یافت.

http://files.tabnak.com/pics/201002/201002230954534625.jpgوزیر اطلاعات با نشان دادن عکس عبدالمالک ریگی که 24 ساعت قبل در مقر امریکایی ها در افغانستان گرفته شده بود و همچنین نشان دادن کارت شناسایی و گذرنامه این شرور تروریست که به دست امریکایی ها تهیه شده بود افزود: عبدالمالک ریگی بدون همکاری دستگاه های اطلاعاتی منطقه و حتی کشورهای دیگر و تنها با اقدام اطلاعاتی مدیریت شده سربازان گمنام امام زمان (عج) دستگیر شد.

مصلحی گفت: این مدیریت اطلاعاتی با اقتدار کامل همراه بود و به دستگاه های اطلاعاتی امریکا، انگلیس و نظام سلطه هشدار می دهیم که دست از حمایت از تروریست ها بردارند.

وی با تاکید بر اینکه حمایت انگلیس، امریکا و برخی کشورهای اروپایی از عبدالمالک ریگی طبق اسناد محکم و متقن وزارت اطلاعات کاملا مشهود است افزود: ایران پیگیری حقوقی علیه امریکا، انگلیس و کشورهایی را که از عبدالمالک ریگی حمایت کرده اند در مجامع بین المللی حق خود می داند.

وزیر اطلاعات همچنین با اشاره به اقدام اطلاعاتی مدیریت شده سربازان گمنام امام زمان (عج) در دستگیری این شرور تروریست گفت: این حرکت اطلاعاتی حدودا پنج ماه طول کشید و سربازان گمنام امام زمان (عج) بعد از شهادت سردار شوشتری و یارانش حرکت اطلاعاتی خود را برای دستگیری این تروریست آغاز کردند که امروز با موفقیت به نتیجه رسید.

مصلحی همچنین گفت: معتقدیم حضور میلیونی مردم در راهپیمایی 22 بهمن و نشان دادن اقتدار کامل ملت ایران، زمینه ساز این موفقیت بزرگ بوده است.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: این اقدام سربازان گمنام امام زمان(عج) در دستگیری عبدالمالک ریگی، یک حرکت مدیریت اطلاعاتی پنج ماهه بود که بعد از شهادت سردار شوشتری و یارانش آغاز شد و امروز با موفقیت به نتیجه رسید.

وی در ادامه مصاحبه خود با خبرنگاران افزود: این شرور تروریستی در ماه های ژوئن و ژوئیه 2008 از طریق تنگه جبل الطارق به یکی از کشورهای اروپایی برده و در آنجا از وی خواسته شده است که به یک سری عملیات خرابکارانه در ایران مبادرت کند.

مصلحی با تاکید بر اینکه هماهنگی این سفر را انگلیسی ها با کمک امریکایی ها انجام داده بودند افزود: اسناد قابل توجه دیگری هم در این باره وجود دارد که در فرصت های بعدی سربازان گمنام امام زمان (عج) به مردم ارائه می دهند.

وزیر اطلاعات گفت: اقداماتی که این شرور تروریستی در مدت شرارتش و با خط دهی دستگاه های اطلاعاتی موساد و سیا و کشورهای اروپایی انجام داده است، حمله به اتوبوس مسافربری، کشتار کور مردم بی گناه ، انفجار در مسجد و اقدامات وحشیانه دیگری است.

وزیر اطلاعات همچنین تصریح کرد: نکته قابل توجه اینکه با استفاده از رسانه های «بی بی سی» و « ووا» افتخار به جنایات این شرور تروریست صورت می گرفت.

مصلحی افزود: با کمال تاسف اروپا و انگلیس و امریکایی ها با انعکاس خبری این اقدامات، آنها را جزو افتخارات عبدالمالک ریگی تروریست دانسته اند.

وزیر اطلاعات همچنین با اشاره به اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی در دوبی موسوم به دوبی گیت گفت: موساد با اقدامی که در دوبی انجام داد به دنبال این بود که با همکاری اروپایی ها منطقه ما را که عضو حماس را هم در آنجا به شهادت رساندند، مأمنی برای عملیات تروریستی قرار بدهند.

وی تصریح کرد: دقیقا در همین راستا به دنبال این شرور تروریست هم بودند که از طریق دوبی به یکی از مناطق خود ببرند و با او مذاکراتی داشته باشند و با آن مذاکرات، خط دهی و مدیریت اقدامات تروریستی دیگر را در دستور کار قرار دهند.

وزیر اطلاعات گفت: در این خصوص، ایران به دستگاه های اطلاعاتی انگلیس و امریکا و برخی کشورهای دیگر منطقه هشدارهای زیادی داده بود تا برای دستگیری این شرور تروریست، با ما همراهی کنند.

مصلحی افزود: اما به حول و قوه الهی و برای اینکه خداوند کمک کند که اقتدار ایران به نمایش گذاشته شود و بدون اینکه هیچ یک از این دستگاه های اطلاعاتی و خصوصا دستگاه های اطلاعاتی کشورهای منطقه، با ایران همراهی داشته باشند، سربازان گمنام امام زمان(عج) توانستند در یک اقدام ارزشمند، حساب شده دقیق مدیریت اطلاعاتی، این شرور تروریست را تحت کنترل اطلاعاتی قرار دهند و با این مدیریت، وی در فضای جمهوری اسلامی دستگیر شد.

وزیر اطلاعات همچنین گفت: این شرور تروریست دستگیر شده ان‌شاء الله در اختیار دستگاه قضایی برای اجرای عدالت قرار می گیرد.

مصلحی با اشاره به اقتدار کامل سربازان گمنام امام زمان در این مدیریت اطلاعاتی و عملیات دستگیری این شرور تروریست و با هشدار به دستگاه های اطلاعاتی امریکا و جهان سلطه و اروپایی ها افزود: این کشورها دست از حمایت از تروریست هایی که دستشان به خون انسان های بیگناه آلوده است و جز رسوایی بزرگ برای کشورهای اروپایی و امریکایی چیزی ندارند دست بردارند.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران این حق را برای پیگیری قانونی علیه اقدام تروریستی امریکا و انگلیس محفوظ می دارد و توجه مجامع بین المللی را به پیگیری آن و تلاش برای جلوگیری از اقدامات تروریستی بعضی از قدرت ها جلب می کند.

وزیر اطلاعات گفت: ملت ایران اجازه نخواهد داد قدرت هایی که زمانی با اشغال، تجاوز و عملیات نظامی به اهداف خودشان نرسیدند اکنون بخواهند با ترور در این منطقه به اهداف نامشروع خودشان دست یابند.

مصلحی همچنین گفت: امیدواریم دستگیری این شرور خوشحالی خانواده شهدا و عزیزانی را که به دست این فرد شرور تروریست به شهادت رسیده اند به همراه داشته باشد.

وزیر اطلاعات در ادامه گفت: حضور میلیونی مردم در یوم الله 22 بهمن و نشان دادن اقتدار جمهوری اسلامی زمینه ساز دستگیری عبدالمالک ریگی بود.

مصلحی افزود: امریکا، انگلیس و جهان سلطه در کنار توطئه ها و اقدامات مستمری از جمله اشغال، تجاوز و حمله نظامی به ملت های مظلوم جهان که در منطقه ما دنبال می کردند وقتی مستاصل شدند امروز به اقدامات غیربشری تروریستی دست برده اند که محور اقداماتشان را علیه ملت های مظلوم منطقه قرار داده اند.

وی گفت: دستگیری سرکرده گروهک تروریستی نشان داد که این قدرت ها در مصاف با ما و ملت های منطقه شکستی بزرگ خورده اند.

مصلحی افزود: ماهیت تروریستی این قدرت ها به وضوح اثبات می کند که چگونه از تروریست ها حمایت می کنند.

وزیر اطلاعات ادامه داد: اقدام اخیر امریکا، رژیم صهیونیستی و برخی قدرت های اروپایی در دوبی برای نیل به اهداف تروریستی خود نشان داد که این قدرت ها درصددند منطقه ما را به میدانی برای اهداف تروریستی خود تبدیل کنند.

مصلحی با اشاره به ترور یکی از رهبران حماس در دوبی گفت: فضاحت دوبی که رژیم صهیونیستی با استفاده از پشتیبانی امریکایی ها و اروپایی ها بخواهد منطقه ما را به میدانی برای تروریست ها تبدیل کند فضاحتی است که با یک جلسه تکذیبیه و اقداماتی از این قبیل نمی توان بر آن سرپوش گذاشت.

وی افزود: خبری که امروز ملت ما را خوشحال کرد دستگیری سرکرده گروهک شرور تروریستی است که با توجه به اسناد متقن از جانب دستگاه های اطلاعاتی امریکا و برخی قدرت های دیگر پشتیبانی و مدیریت می شد.

وزیر اطلاعات در حالی که تصویری از این تروریست را نمایش می داد گفت: برای اینکه اشراف اطلاعاتی و قدرت نظام جمهوری اسلامی را نشان دهیم این عکس 24 ساعت پیش در یکی از مقرهای امریکایی ها در افغانستان گرفته شده است که سربازان گمنام امام زمان (عج) مترصد فرصتی بودند تا بتوانند او را در منطقه ای دستگیر کنند.

وی همچنین تصویری را از کارت شناسایی این شرور که در پاکستان و به دست امریکایی ها تهیه شده بود، نشان داد.

وزیر اطلاعات در حالی که گذرنامه افغانی این شرور را نشان می داد گفت: این گذرنامه را امریکایی ها برای او تهیه کرده بودند تا بتواند در رفت و آمد به کشورهای مختلف اقداماتی تروریستی انجام دهد.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه روادید فرد همراه این شرور را که در دوبی صادر شده بود نشان داد و افزود: این فرد نیز همراه عبدالمالک ریگی دستگیر شد.

مصلحی افزود: براساس اعلام یکی از دستگاه های اطلاعاتی منطقه، ریگی با برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا در ارتباط بوده است و به تعدادی از آن کشورها سفر کرده بود.

وی با اشاره به ملاقات ریگی در آوریل 2008 با فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان گفت: این فرمانده در ملاقات با ریگی علاقه زیادی به ایده بلوچستان بزرگ از خود نشان داده بود.

مصلحی افزود: اطلاعات دیگر حاکی از آن است که امریکایی ها کمپ القاعده را در کوه سرباز به عبدالمالک ریگی نشان دادند و از او خواستند که سلسله عملیات هایی را علیه مقامات ایرانی انجام دهد.

وزیر اطلاعات در پاسخ به این سوال که آیا در شناسایی و دستگیری عبدالمالک ریگی، مردم یا کشورهای منطقه نقش و مشارکت داشته اند گفت: این فرد شرور و تروریست چون در داخل کشور نبود، اقداماتی که انجام گرفته در واقع اقداماتی است که سربازان گمنام امام زمان (عج) با حرکت های اطلاعاتی دنبال کردند و به این موفقیت رسیدند.

مصلحی افزود: اسناد ما در نوع ارتباط این تروریست شرور با امریکا و کشورهای مختلف اروپایی و غیراروپایی اسناد بسیار متقن و محکمی است.

وی افزود: قطعاً این فرد تروریست در بازجویی های خود هم وقتی با اسنادی که ما در اختیار داریم مواجه شود باور نمی کند که آنها را در اختیار داشته است کما اینکه موقع دستگیری خود هم باور نمی کرد که چنین حرکتی انجام شده و این گونه مورد شناسایی قرار گرفته است.

وزیر اطلاعات گفت: قطعاً این فرد شرور، اعترافات خوبی خواهد داشت که برای رسوایی اروپا و امریکا منشأ اثر است.

مصلحی درباره تشکیل پرونده پیگیری حقوقی این فرد تروریست هم گفت: دوستان ما در وزارت اطلاعات در این باره اقداماتی را انجام داده اند.

وزیر اطلاعات گفت: البته وزیر کشور در سفری که به پاکستان داشت، آنجا هم این بحث ها مطرح شده است و در این سفر بود که مستنداتی را به پاکستانی ها دادیم که هیچ جای انکار این موضوع وجود نداشت.

وی افزود: دوستان پاکستانی هم از همین رو اعلام همکاری و همراهی را در این قضیه داشتند و از همان جا هم اقدامات مختلفی درباره تشکیل پرونده حقوقی و بین المللی بر ضد حامیان این تروریست آغاز شد.

وزیر اطلاعات گفت: امیدوار هستیم با اعترافاتی که از این فرد گرفته می شود بتوان در مجامع بین المللی به خوبی از آن استفاده و بهره برداری کرد.

وی از همه دستگاه های نظامی و امنیتی به خاطر همکاری در دستگیری این شرور تروریست تقدیر کرد.

برچسب ها :
برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 882085
تعداد نوشته ها : 261
تعداد نظرات : 328
Rss